Пятница, 26.04.2024, 21:29

Головна » 2019 » Декабрь » 19 » Тиждень правових знань
Тиждень правових знань

В Кобеляцькому ліцеї №1 традиційно проводиться цілий ряд заходів з метою поширення знань серед учнівської молоді про свої права та обов'язки, правову відповідальність, а також з метою профілактики правопорушень серед підлітків. В період з 09.12. по 13.12.2019 року в школі проводилися заходи до тижня правових знань.

Все розпочалося із загальношкільної акції «Кожен знай свої права», коли кращі знавці права  9 та 11 класу зустрічали на вході у школу учнів, вчителів та батьків і просили назвати кілька їхніх прав. Також було підготовлено тематичну виставку «Права людини» з використанням матеріалів «Загальної декларації прав людини» та «Конвенції ООН про права дитини». Бібліотекар Таранушич Наталія Миколаївна організувала виставку літератури з питань правової освіти для дітей різного віку.

Для школярів 5 – 6 -х класів показали цікаву презентацію про права дітей та провели казкову вікторину. Наймолодшим запропонували розмальовки «Права дитини». Захоплюючим був правовий квест, в якому взяли участь учні 9 класу. Адже для того, щоб виконати завдання, потрібні були не лише знання з предмета, а й добре розвинене логічне мислення, знання казок,  почуття гумору, уміння працювати з документами і орієнтування на території рідної школи. Дуже приємно, що команда блискуче впоралася із завданнями.

Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Важливим аспектом роботи кожного навчального закладу є профілактика правопорушень серед неповнолітніх. Зустріч із працівниками правоохоронних органів – одна з форм роботи з цього напрямку.

В цьому році учні 9  класу були запрошені на зустріч з працівником Кобеляцького бюро правової допомоги Іриною Тихоненко, присвячену запобіганню дискримінації та насильству.

Професія поліцейський — це одна з найбільш важливих, відповідальних і навіть небезпечних професій у світі. Представники цієї професії стежать за порядком на вулицях, патрулюючи територію і затримуючи людей, які порушують закон, виїжджають на місця злочинів. Аби  школярі ближче познайомились з професію правоохоронців,  для учнів 8-х класів була організована екскурсія до Кобеляцького районного відділу поліції.

Інспектор ювенальної превенції сектору превенції Кобеляцького відділу поліції  Васюта Владислав Олегович провів для дітей цікаву екскурсію районним відділом та познайомив із специфікою роботи поліцейських. Під час екскурсії школярі ознайомилися із сьогоденням відділу поліції, з організацією роботи, на власні очі побачили, в яких умовах працюють поліцейські.

Для учнів 9 - 11 класів було організовано екскурсію до  суду. Нас зустріла керівник апарату суду – Світлана Вікторівна Гармаш, яка запросила до зали судових засідань. Там нас зустріла голова суду Омельченко Ірина Іванівна, яка, власне і провела екскурсію. Крім лекції,  суддя та керівник апарату  відповіли на всі цікаві для нас питання: як можна стати суддею, які обов'язки мають люди, які беруть участь у розгляді справ, який стаж необхідний для роботи суддею  і т. д. Діти змогли дізнатися, скільки і які справи були розглянуті протягом цього року, яка статистика в порівнянні з минулим, які справи найбільш запам'яталися. Особливо  сподобалося, що всі відповіді були чіткими і лаконічними. Діти були активними співрозмовниками, просили пояснити конкретні правові ситуації, ставили багато питань за темою зустрічі.

На завершення тижня старшокласники взяли участь в інтелектуальній грі «Брейн-ринг», яка була організована районним методкабінетом.

Людмила Гребенюк,

вчитель правознавства

ОЗ «Кобеляцький ліцей №1»

Переглядів: 467 | Додав: dok | Рейтинг: 0.0/0