Суббота, 27.04.2024, 12:18
Вітаю Вас Гость | RSS

Опорний заклад "Кобеляцький ліцей №1"

Меню сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Розклад дзвінків:
1.8.30-9.15
2.9.25-10.10
3.10.30-11.15
4.11.35-12.20
5.12.30-13.15
6.13.25-14.10
7.14.15-15.00

Музей історії школи

Музей історії школи

 ОЗ "Кобеляцький ліцей №1"

Школа – це те, що завжди згадується, сниться, що ніколи не забувається і гріє теплом спогадів. Вона була світом наших попередників, які добували тут знання. Школа – воістину колиска нашого народу. З цієї оселі, якщо так можна назвати школу, пішли у світ великі думки: лікарі, академіки, космонавти, вчителі, композитори, художники, співаки. А попробуймо подумати: чи є зараз така людина (хай і не видатна), яка б не вчилась в школі? Отож, немає такої людини. Значить школа – мати кожного громадянина.

        Музей історії школи було відкрито в навчально-виховному комплексі №1 22 травня 2014 року. Наказ Департаменту освіти і науки від 04.03.2015 року №83. Свідоцтво № 17-208 про реєстрацію музею при навчальному закладі, що перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки Укаїни.

        Засновники музею: Гамаль Микола Іванович, колишній директор школи, вчитель історії; Постольник Яків Григорович, директор Кобеляцького навчально-виховного комплексу № 1.

        Під музей у школі виділено окрему кімнату. Створені відповідні умови для збереження музейних фондів. Загальна кількість одиниць збереження 800, кількість музейних предметів основного фонду 200.

В музеї оформлені експозиційні розділи: Літопис літ минулих, Директор школи №1 (НВК №1), Вчителі та учні у війні, Згадайте ті роки, Осяяні вічним покликом, Вони вчились в нашій школі, Ми, однокласники, - це майже, що рідня, Наші здобутки, Вчора учні – сьогодні вчителі, Медалісти школи, З історії НСШ №4, Спорт НВК №1.

Наш музей історії школи тісно співпрацює з Кобеляцьким державним музеєм літератури та мистецтва, з районною бібліотекою.

Екскурсія «Школа – воістину колиска нашого народу» триватиме 10 хвилин. Розпочнемо ми із розділу «Літопис літ минулих», а закінчимо «Спорт НВК №1».

Екскурсія є оглядовою для учнів нашої школи.

Наче вулик, наша школа.

Вся вона гуде, як рій.

І здається, що довкола

Розквітають квіти мрій.

Бігають, сміються діти,

Та – лиш дзвоник задзвенить –

Стане тихо, ніби в квіти

Поховались бджоли вмить.

В місті Кобеляки і в повіті в ХІІ-ХІІІ ст. існували приватні дяківські та церковні школи. Але їх було небагато, для простого люду найпопулярнішою школою залишалася школа грамоти, де навчанням відали дяки.

Навчання в старшій приходській школі починалось з «грамоти». Букваря, а потім вивчали Часопис та Псалтир.

З 1776 року по 1804 рік в Кобеляках існувало лише «Мале народне училище». В 1808 році відкрилось Кобеляцьке повітове училище, в якому навчалося 9 учнів, а з 1833 року воно стає трьохрічним. В 1900 роках діти міської бідноти навчалися в пятиоднокомплектних церковнопарафіяльних школах. В 1913 – 1915 рр. в Кобеляках діяли такі навчальні заклади.

Звернімо увагу на стенд. Фото Кобеляцького земського училища з 7-річним терміном навчання. Кобеляцьке комерційне училище з 7-річним терміном навчання. Кобеляцька жіноча гімназія, яка була відкрита в 1871 році та нараховувала 366 дівчат, на цьому фото ми бачимо випуск Кобеляцької жіночої гімназії, 1915 рік. У будівництві жіночої гімназії особливу роль відіграв Валявський Павло Федорович, його зображення ми бачимо на цьому стенді. У 1907 році виникла потреба у відкритті чоловічої гімназії, в приміщенні нинішньої пошти. Зверніть, будь ласка, увага на одну з рідкісних книг нашого музею історії школи – «Книга взрослых. Второй год обучения», 1804 рік.

Зверніть, будь ласка, увагу на стенд «Літопис минулих літ». На цьому стенді ви можете побачити фото «Випуску Кобеляцької середньої школи №1 199-1950 рр.». Фото Волі Купчук – першої піонервожатої СШ №1 1935 р. Фото Виступ хору СШ №1. У нашій школі також був гурток «Умілі руки».

 Давайте перейдемо до наступного стенду, тут ми бачимо директорів школи №1, які працювали в нашій школі з 1932 і до нашого часу. Першим директором СШ №1 був Мироненко Митрофан Кіндратович. Нижче ми бачимо заступників директора (НВК №1), які працювали  починаючи з 1941 року і дотепер.

Зараз прошу вас звернути увагу на стенд «Вчителі та учні у війні». Тут зображені учителі та учні, які навчалися у нашій школі та брали участь у війні: Проскурня П.О., Сопільняк Г.М., Бойко Г.І., Бутко О.П., Вовк Г.М., Варшавський О.А., Малека Л.М., Карнаух П.Я.

Прошу звернути увагу на стенд «Згадаймо ті роки». Ми бачимо делегатів І обласного зльоту піонервожатих в 1961 р., районні курси вчителів української мови та літератури 1971 р., школу в 1988 р., а вже через два роки іде завершення середньої школи №1, а це загальний вигляд школи, а це загальний вигляд школи №1, адже на сьогоднішній день НВК – це школа із сучасною матеріально-технічною базою: 22 навчальних кабінети, 3 майстерні, 3 комп’ютерних класи, спортзал, стадіон, бібліотека, їдальня та дошкільний дитячий підрозділ «Подолятко».

У роки будівництва Чернявський Володимир Семенович, щоб школа вчасно була здана в експлуатацію, прикладав максимум своїх зусиль. Педагогічний колектив НВК №1, свято квітів до Дня визволення Кобеляччини, 1992 р, зустріч гостя з Німеччини Вільгельма Вайбеля, шкільний музей народознавства, 1993 р. та виставка учнівських робіт, присвячена Дню НВК №1, 1998 р.

 Пропонуємо до вашої уваги стенд «Осяяні вічним покликом», на якому ви можете побачити видатних вчителів нашої школи. Ці люди присвятили життя дітям та роботі, за що були нагородженні медалями та орденами:

Вакуленко Г.В. – завуч школи, нагороджений медаллю «За доблесну працю».

Паліївець А.А. – учитель початкових класів. Рибалко І.А. – учитель географії – нагородженні орденом «Знак пошани».

Пищита І.А. – учитель географії, відмінник освіти України.

Жук Н.Г. – учитель математики.

Бажан А.Т. – учитель української мови та літератури, нагороджена медалю А.С. Макаренка.

Гамаль М.І. – учитель історії, медаль «За доблесну працю», відмінник освіти України.

Дендеберя Н.М. – учитель математики, відмінник освіти України, вона на даний момент вчителює у нашій школі.

Неможливо не згадати про Ольхового Олега Івановича. Це вчитель фізики, учитель – методист, це яскрава особистість.

На цьому фото делегати Полтавщини, учасники з’їзду вчителів України. Жук Н.Г, Бажан А.Т., Грушко Т.П. під час роботи з’їзду. Відмінник освіти України, учитель історії Гамаль М.І. з членами пошукового загону «Материнка» опрацьовують зібрані матеріали.

До вашої уваги одна із рідкісних книг музею історії школи «Наросвіта Кобеляччини на Полтавщині» (1800-1990).

Наступний стенд «Вони вчилися в нашій школі». Костянтин Васильович Бобрищев, Анатолій Олексійович Таранушич, Іван Костянтинович Терновий.

Випускники 10 кл. Кобеляцької СШ №1 1958 рік (зустріч через 20 років). Випускники Кобеляцької СШ №1 1954, на зустрічі випускників через 30 років. Педколектив школи №1.

   Не дивлячись на те, що в школі до 1991 року не було належних умов для занять фізичною культурою, школа була в числі лідерів по розвитку фізкультури і спорту в районі.

На цьому стенді ви можете побачити здобутки нашої школи. Хотілося б виділити Крайника В.П. – випускника школи 1966 року, має перший спортивний розряд з легкої атлетики.

Прокопенко Г.Я. – триразовий чемпіон Європи з плавання, срібний призер Олімпійських ігор в Токіо в 1964 році з плавання. Чичка І.Б. – майстер спорту СРСР з боксу. Сердюк М. – переможець Міжнародної олімпіади «Економіст 2007».

На столі ви можете розглянути грамоти та дипломи, які отримала наша школа.

Прошу перейти до наступного стенда, де зображені сучасні здобутки. В нашій школі працюють секції з велоспорту, з легкої атлетики, настільного тенісу, боксу, біатлону, міні – футболу, волейболу. Наша школа отримала кубок Дмитренка з футболу, кубок вручений команді Кобеляцького НВК №1 за перемогу в районних змаганнях «Зірниця - 2013», перехідний кубок Дмитренка з міні – футболу.

На цьому стенді ви можете побачити вчителів, які були учасниками та переможцями районних конкурсів. Постольник Я.Г. – директор школи, вчитель біології, переможець конкурсу «Учитель року - 2014» в номінації «Директор школи». Велосипедний туристський загін «Обрій» під його керівництвом посів перше місце в чемпіонаті України зі спортивних туристських походів учнівської молоді.

Переможцями конкурсу «Учитель року - 2013» є Песиголовець Л.В., вчитель інформатики, і Носко Ю.А., вчитель фізики.

На наступному стенді «Наші здобутки» зображені учні нашої школи, які були призерами різноманітних олімпіад та конкурсів. Серед них Різун Роксолана, яка була неодноразовою учасницею обласного конкурсу МАН. Бакунова Анастасія – володарка гран – прі Міжнародного фестивалю «Зірки Відня» м. Відень (Австрія), 2013 рік. Також Стогній Василь «Золотий голос НВК», Денисенко Сергій, Ващенко Олена, Жукова Анна є випускницею нашої школи і зараз працює вчителем української мови та літератури в рідні школі.

На цьому стенді зображені медалісти нашої школи. Наступний стенд «З історії НСШ №4». Тут ви бачити фото директорів Дикий, Бажан, Малека, Гамаль. Вгорі - колажі шкільного життя.

На цих фото герої сьогодення, які ведуть боротьбу в зоні АТО і відстоюють мир і волю свого народу. Реальні люди, які живуть і працюють поруч або яких ми знали раніше. Одне об’єднує наших героїв – це нескінченна любов до України і здатність безкорисливо віддавати свої сили, час, кошти, душевне тепло, і навіть життя в ім’я Батьківщини і свого ближнього! Про таких простих і великих українців наші історії, історії, яку не можна забувати…

Доречними є слова геніального сина українського народу Т.Г. Шевченка:

Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!

За Вас правда, за Вас слава

І воля святая!

Учень нашої школи Іванченко Тимофій виготовив герб із дерева своїми руками. І звернувся до воїнів з словами: «Дорогий солдате! Дякую тобі за те, що ти боришся за життя України. Дякую тобі за те, що мужньо йдеш на супротивника. Я вірю в те, що Україна переможе! За останні роки ми багато чого пережили, переживемо і війну. Те, що зараз відбувається в АТО – це жах, це страх, це біль. Але ми не здалися і перемога буде наша. Бажаю тобі мужності, більше сили і більше наснаги. Не здавайся, вір в свої сили. Повертайся живим, мільйони людей вірять, що скоро в Україні запанує мир! Слава Україні! Героям Слава!!!»

Екскурсія розпочинається історією Кобеляцького навчально-виховного комплексу з 1921 року до сьогодення. Слухач зможе дізнатися про усіх директорів та завучів школи, а також про відмінників народної освіти. В оглядовій екскурсії даються короткі нариси з історії Кобеляцької неповної середньої школи №4.

В ході екскурсії слухачі дізнаються про здобутки навчального закладу, про значну частину педколективу НВК №1 – це випускники Кобеляцької СШ №1, які після закінчення вузів працюють у свої рідній школі, продовжують естафету старшого покоління. Зі стін нашої школи вийшло чимало визначних діячів, науковців, письменників, митців, які є гордістю як школи, так і нашої держави.

 

 

Інформація

про шкільний музей народознавства при ОЗ "Кобеляцький ліцей №1"

Музей українознавства було відкрито в навчально-виховному комплексі №1 19 травня 1993 року згідно вимог Положення «Про музеї при навчальному закладі, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України від 04.09.2006 року №640.

Завідувач музею – Омельченко Тамара Миколаївна, 1960 року народження, вчитель трудового навчання вищої кваліфікаційної категорії.

Під музей у школі виділено окрему кімнату. Створені відповідні умови для збереження музейних фондів. Загальна кількість музейних експонатів основного фонду - 400 одиниць. В музеї оформлені експозиційні розділи:

1.Мій край, моя історія жива.

Де розповідається про історичне минуле нашого краю, про перші письмові згадки про м. Кобеляки в 1647р., про соціально-економічний розвиток міста в минулому і сьогоденні.

2.Роде наш красний, роде прекрасний.

В цьому розділі розкривається героїчний подвиг восьми Героїв Радянського Союзу в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 р.р. уродженців Кобеляцького району.

3. Рідна мова – пісня солов’їна.

Тут показана літературна Кобеляччина, творчість письменників – земляків: О. Гончара, П. Загребельного, Ю. Дольд-Михайлика, І. Дубинського, А. Головка, В. Кашина та ін.

4. Струни серця.

Показано творчість Кобеляцьких діячів культури і мистецтва: В. Кирейка,  Є. Золотаренка, П. Колесника, С. Шкурата, Раїси і Миколи Кириченків; художників: О. Максименка, І. Лося, О. Солодовника, С. Лоїка.

5.Моя земля – земля моїх батьків.

В цьому розділі іде мова про творчі здобутки народних умільців – художників: П. Лагоди, М. Черненка, подружжя Федотових, килимарницю З. Дряпаченко. Їхні твори експонуються в спеціальних вітражах. Серед них найкращі «Олені», «Заєць», «Орел» виконані І. Федотовим; «Чумаки в дорозі», «Тарас Бульба і сини» доробок П. Лагоди.

6.Експозиція української хати ХІХ ст.

Тут розміщено українську піч, полотняні вишиті рушники 1860, 1914р.р., мисник із старовинним посудом, самовар, скриня, українські костюми, тощо.

В музеї експонуються матеріали про народного лікаря, основоположника мануальної терапії М.А. Касяна. Це фотографії про його зустрічі з видатними людьми, японські журнали, де вміщені матеріали про М.А. Касяна. Тут же знаходяться 250 книг, які він подарував при відкритті музею. Цікаві матеріали в музеї, які розповідають про партизанський рух на Кобеляччині в роки Великої Вітчизняної війни. Це спогади А.Л. Левченка і Церковнікова.

 

 

Календар
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Оцінка сайту
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 339

Контактні дані

м.Кобеляки, вул. Шкільна, 1\28,тел.(05343)3-22-69, E-mail:nvk1@meta.ua

Школа на карті Google