Пятница, 26.04.2024, 23:54

Головна » 2016 » Октябрь » 30 » Екскурсія на Острів Хортицяю на Запоріжжі
Екскурсія на Острів Хортицяю на Запоріжжі

Острів Хортиця на Запоріжжі - найбільший на річці Дніпро, він відноситься до семи чудес України і є історичною пам'яткою країни. Тут в XVI - XVII століттях розташовувалася Запорізька Січ, центр українського козацтва.

Острів Хортиця є Українським національним заповідником, тут знаходиться Запорізький дуб, меморіально-туристичний комплекс «Скіфський стан» і історичний музей «Запорізька Січ», присвячений українському козацтву.

Будівництво історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» в північній частині острова «Хортиця» почалося в 2005 році. Завершення робіт по його зведенню планувалося на 2007 рік. Зусиллями працівників заповідника і будівельників в комплекс увійшли будинки, різні господарські будівлі і церква. Для точнішого відтворення атмосфери XVI - XVII століть і умов життя козаків, усі будівлі було вирішено обнести високою загорожею, що захищала людей, які жили на Січі, від нападу ворогів.

Наша екскурсійна програма ( учні Кобеляцького НВК № 1, керівники Волошина О.О., Строчко Н.В., Жукова А.В. )почалася з музею історії Запорізького козацтва. Тут ми дізналися про те, хто і чому приходив на Січ, за що і як боролися українські козаки. Почули безліч історій про найвідоміших козаків і гетьманів. В ході екскурсії ми відвідали і територію Січі, де саме 14 жовтня проходило захоплююче дійство : Всеукраїнський козацький фестиваль “ Покрова на Хортиці.”

Прогулянка на Хортицю залишила не лише найприємніші спогади, але також допомогла дізнатися більше про славні сторінки нашого минулого!

В глибині Хортиці, ближче до плавнів, між Скіфським табором і урочищем Протолче розташувався фольклорно-етнографічний форт-театр

Ми відвідали театралізовану виставу з елементами кінної джигітовки і козацького бойового мистецтва "Спас" для дорослих і дітей.

У програмі  побачили:

1) Козацьке бойове мистецтво;

2) Бойову козацьку акробатику;

3) Роботу з традиційною козацькою зброєю (списи, шаблі, ножі, палиці);

4) Козацькі жарти;

5) Каскадерські трюки і джигітування на конях;

6) Козацькі забави (ігри) з глядачами.

Після виступу всі бажаючі могли проїхатися на коні, сфотографуватися з козаками і їх кіньми, а також спробувати себе в ролі лучника.

Яскраві національні костюми, український колорит, середньовічну зброю створюють ілюзію історичної реальності. Це  незабутні моменти!

Коли поверталися із Запоріжжя, заїхали до Дніпра, важко уявити це місто без його чудової Набережної, яка є улюбленим місцем прогулянок місцевих жителів і гостей міста. Ця широка набережна, що розтягнулася на тридцять кілометрів уздовж Дніпра, із зеленим бульваром посередині, є однією з найбільш визначних пам'яток міста, і нам теж пощастило прогулятися найдовшою набережною у Європі. Відвідавши “МакДоналдс”, всі ми повернулися до рідного міста, отримавши масу задоволення від поїздки.

Учитель української мови і літератури                                         Жукова А.В.

Переглядів: 523 | Додав: dok | Рейтинг: 0.0/0
«  Октябрь 2016  »