Среда, 24.04.2024, 23:13

Заходи до тижня математики, проведені Ольховою Т.В.

Заходи до тижня математики, проведені Ольховою Т.В.

11 жовтня в 10 – А класі пройшла конференція, присвячена 120-річчю з дня народження видатного українського математика М. П. Кравчука. Перед цим кожний учень підготував реферат «М. П. Кравчук – гордість української математики», а на конференції всі виступили зі своїми повідомленнями. Так, Коляндра Інна, Пивовар Даша, Пронженко Яна розповіли про дитячі та юнацькі роки вченого, Стовба Юля, Бовтрук Катя, Ткаченко Альона – про навчання в університеті, Таранущенко Ярослав, Зуєнко Валерій та Косиця Владислав – про початок викладацької діяльності, його наукову роботу, про перший в УРСР захист докторської дисертації. Про репресії, яким був підданий великий вчений, про його перебування на Колимі розповіли Кіптілий Анатолій та Моргун Владислав. Строчко Марина зачитала спогади бувших студентів про свого вчителя, про відомих вчених, які вчилися в М.П.Кравчука, про його здобутки. Учні говорили про міжнародне визнання великого математика, про вшанування його памяті, про величезний внесок в українську та світову науку.

Всі виступи супроводжувались відповідними слайдами.

12 жовтня у 6 – А класі пройшов урок «Звичайні дроби в житті людини», на якому Гомілко Карина розповіла про необхідність виникнення звичайних дробів, Фещенко Маша – про перші дроби та про одиничні дроби, Гармаш Назар – про назви дробів в слов’янських рукописах. Про дроби в музиці розповів Серюгін Марк, а про застосування дробів в географії – Скляр Люда. Учні виконували різні вправи з дробами, познайомилися з цікавими фактами про зв’язок органів людини з дробами та на прикладі розрізаного яблука побачили, яку частину земної поверхні займає суша, яка частина покрита водою, на якій частині можна жити, на якій вирощувати врожай, яку частину займають пустелі, ліси, гори і т.д.

Діти з задоволенням переглянули сценку «На уроці» у виконанні Павлюка Андрія та Скляр Людмили, послухали вірш «Звичайні дроби», який прочитала Мунько Аміна. Потім розвязували задачі на застосування звичайних дробів в різних професіях. Так, у Павлюка Андрія була задача про садівника, у Литвина Володимира – про будівельника, у Федоренка Ярослава – про маляра-штукатура, про професію вчителя  - у Литвина Вадима, бухгалтера-економіста – у Самойленко Анжели. Мунько Аміна та Фещенко Маша розвязували задачу про використанні звичайних дробів швачкою при пошитті штор. Вони, навіть, принесли тканину і продемонстрували учням, як можна кроїти матеріал. Всі діти з великим інтересом працювали на уроці.

Фото 5-А клас

Фото 10-Б клас

Фото Конференція 10-А клас

Звичайні дроби в нашому житті