Субота, 26.09.2020, 04:38
Вітаю Вас Гость | RSS

Опорний заклад "Кобеляцький ліцей №1"

Розклад дзвінків:
1.8.30-9.15
2.9.25-10.10
3.10.30-11.15
4.11.35-12.20
5.12.30-13.15
6.13.25-14.10
7.14.20-15.05

«Обрій» - перший в Україні

Стаття із газети «Колос»

№34         13.04.2013

«Обрій» - перший в Україні.

Привітання з такою назвою нещодавно зявилося на дошці оголошень Кобеляцького нвк №1. Приводом для цього стала приємна звістка із Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (м.Київ), де в період із 11 по 16 березня проходило вивчення та суддівство звітів спортивних туристських походів за 2012 р.. У офіційному протоколі чемпіонату України зі спортивно-туристських походів учнівської молоді похід загону «Обрій» в категорії вело, 2 категорія складності» значиться на першому місці.

Для нас це дуже приємна і радісна новина, оскільки «обріївцям» вдалося максимально виконати поставлені завдання, також принести відповідні залікові бали зі спортивного туризму у скарбничку Полтавської області.

Вищезгаданий похід був здійснений юними  туристами з 4 по 11 липня 2012 року. Маршрут охопив територію трьох областей України – Полтавську, Харківську, Дніпропетровську. За 8 днів юні велосипедисти подолали 453 км грунтових та асфальтованих доріг. Це відповідає походу 2 категорії складності і 2-у розряду зі спортивного туризму. Крім спортивних цілей, ставилися й інші завдання. Ми продовжили вивчення природо заповідних територій України. Велику увагу приділяли краєзнавчій та волонтерській роботі.

Щодо вивчення природо заповідної мережі України, то найбільш значущими для нас були дві події – відвідування орнітологічного заказника республіканського значення «Малоперещепинський» та Дніпровсько – Орільського природного заповідника. Зібрані матеріали трансформувалмся в наукову роботу «Рідкісні види птахів Дніпровсько – Орільського природного заповідника», яка була представлена на першому (районному) етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук.

Записані спостереження та фотоматеріали використовувались також під час проведення тижня біології, на уроках та виховних заходах.

Не менш вражаючим було також вивчення Української оборонної лінії ХУІІІ ст.., де ми торкалися подій трьохсотлітньої давнини. Ці матеріали також використовуються під час проведення різних виховних заходів. А спостереження планується оформити у пошукову роботу.

Під час походу нами проводилася посильна волонтерська робота: прибирання територій, де ми розбивали місця ночівель, звільнення від порослі знаків пам’яток археології України, встановлених на залишках Української лінії (біля с.Ляшківка Царичанського району), розчищення від бур’яну пам’ятногознаку поету Павлу Усенку (біля с.Цибульківка Царича-нського району).

Усе це, а також спогади проходження дистанції походу, таблиці, близько 60 фотографій, картографічний матеріал включено у звіт про похід, серйозна аналітична робота над яким тривала кілька місяців.

Здійснення такого складного походу та вдалий його опис дозволив «Обрію» зайняти І місце в обласному турі і перемогти в чемпіонаті України зі спортивних вело походів 2 категорії складності.

Усі роки наш туристський загін тісно співпрацює з районною станцією юних туристів, а її директор Володимир Яловега є незмінним заступником керівника походів «Обрію». Його знання та уміння, як досвідченого туриста, завжди ставали в нагоді юним мандрівникам, як і туристське обладнання, взяте «напрокат» на станції туристів. Приємно, що наша довготривала та тісна співпраця дала хороші результати.

Напередодні нвеликого ювілею – 5-річчя створення велосипедного туристського загону «Обрій», його емблему гідно пронесли територією трьох областей України Станіслав Рибка, Владислав Сабадирь, Руслан Бречка, Максим Порох, Валерій Наріжний, Кирило Чіпко, разом із керівниками – В.А.Яловегою та автором цих рядків.

Вітаю всіх обріївців з перемогою, бажаю подальших успіхів на туристських шляхах.

Яків Постольник

Керівник велосипедного туристського загону «Обрій»

Директор Кобеляцького нвк №1

«  Вересень 2020  »