Четверг, 28.03.2024, 10:42
Вітаю Вас Гость | RSS

Опорний заклад "Кобеляцький ліцей №1"

Меню сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Розклад дзвінків:
1.8.30-9.15
2.9.25-10.10
3.10.30-11.15
4.11.35-12.20
5.12.30-13.15
6.13.25-14.10
7.14.15-15.00

Наталя Забіла «Чотири пори року»

Тема. Наталя Забіла «Чотири пори року»

Мета. Продовжити знайомство з творчістю Наталі Забіли, ознайомити з твором «Чотири пори року», формувати вміння правильно, виразно читати поетичні твори, зв’язно висловлювати свої думки, збагачувати словниковий запас; розвивати уяву; виховувати спостережливість, любов до природи рідного краю.

Обладнання: портрет Наталі Забіли, виставка поетичних творів поеси, комп’ютерна презентація.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сіли, діти, всі рівненько,

Усміхнулися гарненько

Настрій на урок взяли,

Працювати почали.

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. «Мозковий штурм».

1)      Із творчістю якої поетеси ми познайомились на попередньому уроці?

2)      Для кого писала свої твори Наталя Забіла?

3)      Як називається перша книга поетеси? («Ясоччина книжка»).

4)      З яким її твором ми познайомились на минулому уроці? («Хто сильніший»).

5)      Твір «Хто сильніший» - це

а) оповідання;

б) авторська казка;

в) байка

Виберіть правильний варіант відповіді.

Доведіть, що це авторська казка.

  1. Перевірка засвоєння учнями змісту твору Наталі Забіли «Хто сильніший»

Знайдіть у тексті та прочитайте.

-          Чому засперечалися Сонце й Вітер?

-          Чому Вітер уважав себе сильнішим?

-          Що говорило про себе Сонце?

-          На кому Сонце й Вітер вирішили спробувати свою силу?

  1. Відновити уривок тексту (Один учень працює біля дошки).

К_ст_к  ск_н_в  к_ж_ш_нк_,

Жб_рн_в  к_шн_  _  ш_пк_  в  сн_г

З_сп_в_вш_  п_сн_  дзв_нк_,

Н_вк_л_  к_вз_нк_  п_б_г.

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

-          На сьогоднішньому уроці ми продовжимо знайомство з життям і творчістю Наталі Забіли. Про що буде наступний твір, ви здогадаєтесь самі.

ІV. Робота над твором Наталі Забіли «Чотири пори року».

1.      Підготовка до вивчення.

Робота в групах (4 групи)

           

1)      Прочитайте закодовані слова, закресливши однакові літери.

Комасарімкнрь (осінь)

Цовлпелспонца (весна)

Малряірмтаяо (літо)

Ебзшдишбмеда (зима)

 

2)      Введіть відгадані слова в прислів’я

….. ходить по краю

Виганяє птахів з гаю

Побачив шпака – знай: …. біля порога

 

То сніг, то завірюха,

Бо вже ….. біля вуха.

 

Хто роботи не боїться,

Тому …. зелениться.

 

3). До кожної розкодованої пори року складіть «асоціативний кущ».

(діти – ведучі почерзі презентують роботу в групі)

 

-          Ви чудово попрацювали в групах. Тепер виконаємо завдання кожної пори року.

 

-          Завдання від веселої Весни.

Гра «Так чи не так?»

Улітку Микола катався на ковзанах (не так)

Навесні з’являються перші квіти (так)

Восени кури відлітають у теплі краї (не так)

Узимку земля вкрита білим снігом (так).

 

Завдання від теплого Літечка

С_нц_  п_ч_, л_п_ цв_т_, х_т_  д_ст_г_є. Коли це буває?

Та_  сні_,  квіт_  лу_,  день  при_ває. Коли це буває?

інС  ан  оплях, діл  ан  ічкахр, охвіла  єугля. Коли це буває?

Голіполя, мокнеземля, дощполиває, листяоблітає. Коли це буває?

 

-          Осінь передала вам завдання для фізкульхвилинки.

Повіяв сильний – сильний вітер,

Нахилив додому віти.

Віти нахиляються,

Віти не ламаються.

Сонечко встало, віти підняло.

 

Завдання від холодної Зими.

Картки зі словами анаграмами: читання слів – «переплутанок».

ЕНСІЧЬ   НЬВЕРЧЕ   РАТНЬВЕ   ЕСЕНЬРВЕ

ЮТИЛЙ  НЬПЕЛИ    ТЕВІНЬК     СТОЛИПАД

 

2.      Отже, як одним словом можна назвати весну, літо, осінь, зиму? Зараз ми познайомимось із твором Наталі Забіли «Чотири пори року» й дізнаємось, якими їх описала поетеса.

3.      Читання твору вчителем.

4.      Первинний аналіз твору.

-          З чим порівнюється кожна пора року? (З дійовою особою).

-          З’єднайте словосполучення:

Весна    гарна дівчинка струнка

Літо      бабуся лагідна

Осінь    маленька дівчина

Зима     молодиця

5.      Словникова робота

Лине             день при дні

Турботи       йде на лад

Малюки       раз у раз.

Прочитати слова.

Дібрати «синоніми» до слів першого стовпчика.

Пояснити значень висловів другого стовпчика.

6.      Читання твору вголос за логічно завершиними частинами.

І частина

-          Якими справами займається весна?

ІІ частина

-          Якими справами займається літо?

ІІІ частина

-          Про яку пору року йдеться?

-          До кого звертається осінь із закликом?

ІV частина

-          Що робить зима на землі?

-          Як вона ходить? Чому?

 

7.      Повторити читання твору. Гра «Розвідники».

-          За початком вірша діти знаходять закінчення.

8.      Поетична хвилинка

-          Яка пора року зараз?

 

Тихо падає …… (сніжок)

Білий та ……. (лапатий)

Наче гусячий …… (пушок)

Він вкриває ….. (хати)

 

V. Підсумок уроку.

- Над яким твором працювали?

- Хто його автор?

- Сподобався вам урок?

- Що саме?

 

Домашне завдання: виразно читати вірш, дібрати приказки і прислів’я.

 

 

Календар
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Оцінка сайту
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 339

Контактні дані

м.Кобеляки, вул. Шкільна, 1\28,тел.(05343)3-22-69, E-mail:nvk1@meta.ua

Школа на карті Google